menu Menu
První setkání s AI (Midjourney)
By marek Posted in AI, Blog, Zápisky on 14. listopadu 2022 0 Comments 6 min read
Lilith Previous Crystal Palast Next
31. srpen 2022
Taky se přidám k šílenství #Midjourney #Stable_Diffusion.
Internet asi spadne pod tunama snadno generovaných obrázků.
Je to fascinující, ale pořád v samým jádru pitomý, další vějička, která hledá duši jinde, než je.

2. září 2022

A co když je celá naše realita takhle #AI generovaná?! Naše myšle ky jsou zadání a ta potvora nám naservíruje většinou něco jen vzdáleně podobného…

#AI teď každý může být umělec. Stačí jedna věta. Co to všechno změní? Internet se zřítí pod tunami #aigeneratedart #stablediffusion #midjourney

Vždyť toto je sama podstata vypravěčství – říkat slova a vyvolávat jimy obrazy! To je na tom tak fascinující, že se od toho nemůžu odtrhnout. Ilustruji si zpětně svoje staré příběhy… To změní hrozně moc. Už žádné fotobanky, děs s autorskými právy, příspěvky bez obrázků, další inflace vizuálu, další level masové hypnotizace… #stablediffusion #aigeneratedart #midjourney #ai #aifloodofpixtures


4. září 2022
Tak jo, je to závislost. Pátý den s #Midjourney, 1907 vygenerovaných obrázků, 35h strojového času.
Krátká věta a #AI sype obrázky. Sice je někde uvnitř úplně pitomá a netuší, co dělá, protože neumí oči, ruce, pohyb, zvířata… ale pořád toho umí docela dost a učí se.
Dost možná je to další paralela našeho zdejšího bytí – každá naše myšlenka je přání, které zadáváme AI Existence, a ona nám odpovídá. Po svém. A my reagujeme. Překvapením, strachem, nadšením, zvědavostí. Co bude dál, co ještě umí? A kolo se točí. Tady mi dává smysl ono slavné bytí v přítomnosti – kdyby člověk jen byl, vnímal a nereagoval, nesypal další přání a strachy, třeba by se AI zastavila. #stablediffusion, #aigeneratedart


6. září 2022
Další pocity s #AI #Midjourney.
Únava a zahlcení, záplava líbivých obrázků otupuje.
Posty s hashtagem #aigeneratedart mají 20, 30, 70+ připojených obrázků. Jak vybrat jen jeden? Chudák Google, když to má indexovat.
Je to umění? Diskuze na krev. Totální remix všech stylů, hranice neexistují, chaos na konci civilizace. Zároveň výběr toho nejlíbivějšího, co lidé stvořili. AI (lidi s její pomocí) znovu dokáže najít nejcitlivější místa člověka a nemilosrdně chytit. Silná droga. Prásk přímo do žíly. Minimální úsilí, maximální efekt. Sklízíme staletí člověčenstva kombajnem s dvanáctimetrovou lištou.
Jako ‘autor’ si připadám dost pitomě. Nejsem žádný autor, jen se ptám – nakreslíš mi beránka? A pak koukám. Minimální vliv na výsledek, žádná možnost následné manipulace. Spíš pouťová atrakce? Až bude možnost manipulovat s jednotlivými objekty, aspekty a vrstvami…
Díky tomu lze také obrazy od AI poznat – ona neví, co kreslí, nerozumí obsahu, ději, jen skládá pixlíčky z jiných obrázků. Takže výsledky obsahují viditelné, nelogické spoje, přechody, nesmysly, ale celek je většinou nějak koukatelný, líbivý.
A samozřejmě seznam zakázaných slov, pin up, velký černý, vorvaň taky neprojde, bradavky umí dobře, protože je třeba z historických děl vymaže.
tak dnes tak.

7. září 2022

Devátý den s #AI #Midjourney:
Mám pocit, asi jako když chromý pes dostane kolečka – vždycky jsem měl hlavu plnou obrazů, ale jak je dostat ven, když nenakreslím ani prasátko?
Do konce předplatného ještě daleko, takže pokud máte nějaký bláznivý nápad, chcete něco nechat nakreslit – sem s tím. Zajímá mě, jestli se najde praktické využití.
Dál v bodech:
– 2500 obrázků, z toho tak desetina fajn (cena oproti fotobance vynikající), 44 hodin strojového času, mého času netuším.
– Zajímala by mě energetická náročnost výpočtu takového jednoho obrázku, když jsme letos u těch energií.
– Každou větu v emailech teď začínám “/imagine”
– Server je co chvíli zahlcený a odpovídá pomalu nebo vůbec.
– Discord mi sežral 2GB dat z 5GB balíčku, za chvíli mi zklapne (aspoň v autobusu).
– Divoké diskuze nad budoucností. Hlasy obav, které řikají, že jde o dočasný záblesk svobody pionýrských začátků. Užívejte, než dorazí armáda právníků, autorská práva a žraloci.
Už teď volají blázni po výhradních právech na “prompty” slovních zadání. Bože – vždyť jsou to slova!
– Zajímavé vidět galerie uživatelů – hustý projektivní psychologický test. Až budoucí zaměstnavatel řekne – pošlete mi link na vaše AI sny…
– Chtěl jsem použít obrázky, že konečně dám dohromady svůj web, ale zatím se zdá, že obrázky používají mě k vlastnímu množení. Nesoustředěnost, ztráta kontinuity. Asi v rauši.
– Je to nelidsky intenzivní.
– Jaké by to bylo žít v takovém světě?
– Jsme zvyklí na krásu jako záblesk, překvapení, jiskru v temnotě.
– Asi je to jako ženská krása – známý koncept a jedinečné proporce a propojení. Známé a zároveň překvapivé.
– Možná je to taková malá závěrečná oslava legračního vzepětí člověčenstva – pestrobarevné konfety explodovaly v kaleidoskopu marnosti…
– Seznam zakázaných slov v komentářích.
Například ‘ženské tělo’, ou jé, zlo identifikováno. Jistě ale obavy, aby nevznikla záminka strašidelnou AI zaříznout.
– Link na část obrázků, podle kterých AI tvoří (s vyhledáváním) taky v komentech.

10. září 2022
ok, čas na #Midjourney post s moc a moc obrázky…
Nepovažuju se ani moc za autora (a už vůbec ne za umělce, jak se vedou vášnivé debaty) – jen jsem se té věci zvědavě ptal: Nakreslíš mi beránka? Nebo něco tak.
Moudra mi došla, protože jsem se v tom asi fakt utopil.

27. září 2022

AI Midjourney má spoustu zabanovaných slov, která nelze použít. Obecně to chápu, ale je to smutné.
Jak jsme se dostali k tomu, že to hezké, co je naší podstatou, počátkem a naplněním, si zakazujeme?
No, co se dá dělat, aspoň svoje demony a temné hlubiny můžeme prostřednictvím AI snění zkoumat dosyta.
(Prompty odkazují na výtvarníka Allena Williamse.)

AI Blog Zápisky


Previous Next

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Cancel Odeslat komentář

keyboard_arrow_up Arc's